Staropolski Złoty OWIES Leczniczy Ekologiczny 5 KG
Opis
Owies Leczniczy ekologiczny 5 Kg BIO
Doskonały do celów spożywczych oraz zdrowotno - leczniczych.
Owies wyhodowany w naszym rodzinnym gospodarstwie bez użycia sztucznych nawozów i oprysków. Owies wyrósł na naszym polu na Warmii w miejscowości Knopin w cichym sąsiedztwie rzeki Łyny w totalnej dziczy z daleka od spalin samochodowych i przemysłowych.
Czystość biologiczna naszych upraw przewyższa polskie normy ekologiczne gdyż nie stosujemy nawet nawozów siarczanowych,
które są dopuszczone w ekologii.
Nasze pola rodzą i plonują tylko siłami natury.
Przy uprawie nasz owies miał tylko ziemię, słońce, wodę deszczową oraz dużo serca włożonego w pracę.
Owies – prawdziwy magazyn Życiodajnych substancji leczniczych.
Owies był zawsze stosowany w medycynie ludowej. W ziarnach tego zboża zawarty jest błonnik, niezbędne dla organizmu białka, aminokwasy: tryptofan i lizyna. Owies jest bogaty w olejki eteryczne, zawiera gumo-żywicę i witaminy: B1, B2, B6, witaminę K, karoten i kwasy (szczawiowy, erukowy i malonowy). Owies zawiera magnez i potas, chrom i fosfor, mangan, żelazo, nikiel, jod, fluor i cynk. Ziarno owsa jest bogate w siarkę. Jednym słowem - owies jest nieocenionym produktem zdrowej diety.
Owies jest doskonałym środkiem do usuwania złogów (tzw. „żużli”) z organizmu, normalizowania wagi i poprawy metabolizmu. Ponadto jest to niezastąpiony pomocnik w leczeniu chorób wątroby.
Owies pomaga usuwać z organizmu szkodliwe substancje. Z tego powodu jest on tak przydatny przy długotrwałym pobieraniu leków i alkoholu.
Ziarna owsa pomagają utrzymać prawidłowy poziom cholesterolu i cukru we krwi, pomagają oczyścić naczynia z blaszek miażdżycowych.
To wartościowe zboże pomaga leczyć choroby stawów, przywraca normalne tętno serca i wzmacnia układ sercowo-naczyniowy. Korzystnie działa na układ nerwowy i energię życiową człowieka. Czy się chce mieć mocne paznokcie, zdrowe włosy i skórę? W tym również pomoże owies.
Owies - to nie tylko kasza owsiana (owsianka) lub kisiel owsiany, który, nawiasem mówiąc, jest całkowicie niezasłużenie zapomniany przez wiele gospodyń domowych. Bardzo pożyteczny jest wywar z owsa. I nie jest trudno go przygotować. W celach profilaktycznych wywar z tego zboża przygotowuje się w sposób następujący: nieoczyszczone i niezaprawione ziarna owsa należy zmielić za pomocą młynka do kawy. Zmielony owies należy wsypać do termosu i zalać wrzącą wodą w ilości 1 łyżki stołowej mieszaniny na 1 szklankę wrzątku. Otrzymaną mieszaninę odstawic do naciągnięcia w termosie na 12 godzin, po czym przecedzić i pić. Otrzymany wywar należy zażywać po dwie szklanki trzy razy dziennie na pół godziny przed posiłkiem lub między posiłkami w ciągu miesiąca.
Jeśli nie chodzi o profilaktykę, a organizm już prosi o pomoc, to dla każdego przypadku istnieje specjalny przepis na wywar z owsa:
Oczyszczanie wątroby:
Do rondla należy wlać 1,5 litra wody i do wody włożyć srebrny przedmiot. Na przykład łyżkę. Po zagotowaniu wody srebrny przedmioy należy wyjąć, a do wody wsypać 150 g surowego nieoczyszczonego owsa i gotować na małym ogniu przez 15 minut, a następnie odstawić do dobrego zaparzenia na 2 godziny, owijając rondel w koc lub gruby ręcznik. Ostudzony wywar przecedzić i pić 3 razy dziennie po pół litra na 30 minut przed jedzeniem. Czas leczenia - 10-15 dni.
Leczenie bezsenności:
Przemyć 500 gramów ziaren owsa zimną wodą i gotować aż do stanu na pół ugotowania, po czym zlać uzyskany wywar i dodać miód. Pić po 1 szklance codziennie przed pójściem do łóżka.
Leczenie zapalenia płuc, zapalenia oskrzeli i uporczywego kaszlu u dzieci i dorosłych:
Zmieszać 2 łyżki stołowe owsa z taką samą ilością umytych rodzynek. Zalać 1,5 litra zimnej przegotowanej wody. Gotować w piekarniku pod przykryciem w niewielkiej temperaturze lub na bardzo małym ogniu na kuchence do czasu wyparowania połowy płynu. Następnie wywar należy przecedzić i dodać do niego 1 łyżkę stołową naturalnego miodu. Dokładnie wymieszać. Zażywać po 1 łyżce stołowej kilka razy dziennie.
Leczenie chorób żołądka:
Szklankę surowego, nieoczyszczonego dokładnie przemytego owsa należy zalać litrem przegotowanej wody o temperaturze pokojowej. Zalany wodą owies należy odstawić na 12 godzin, a następnie na małym ogniu doprowadzić do zagotowania, przykrywając naczynie szczelną pokrywką i gotować na małym ogniu przez kolejne 30 minut. Powstały wywar odstawić do naciągnięcia, owijając naczynie kocem, a następnie przecedzić i pić po dwie szklanki trzy razy dziennie na 15-20 minut przed jedzeniem. Przebieg leczenia wynosi 1 miesiąc.
Przeciwko utracie (spadkowi) sił:
Jedną szklankę kaszy owsianej zalać 5-ma szklankami zimnej wody. Powstałą mieszaninę należy doprowadzić do wrzenia na małym ogniu, a następnie gotować na wolnym ogniu do czasu, aż nabierze wyglądu płynnego kisielu. Powstały wywar przecedzić i rozcieńczyć 2-ma szklankami mleka, a nastepnie doprowadzić ponownie do wrzenia, ochłodzić i dodać 4 łyżeczki od herbaty miodu. Otrzymany napój należy wypić w ciągu dnia.
Leczenie wyczerpania:
Jedną szklankę nieoczyszczonego owsa należy umyć, zlewając wodę 8-10 razy. Następnie po wlaniu 2-ch szklanek wody gotować na małym ogniu do czasu, aż wyparuje połowa płynu. Dodać do powstałego wywaru 2 łyżki stołowe miodu i pogotować jeszcze kilka minut. Odcedzić i pić po trzy razy dziennie na 15 minut przed jedzeniem. Ten przepis na wywar jest również dobry do wykorzystania w przypadku braku apetytu i leczenia chorób żołądkowo-jelitowych.
Aby obniżyć poziom cholesterolu i cukru we krwi, wzmocnić układ nerwowy i sercowo-naczyniowy:
Szklankę płatków owsianych zalać 1 litrem wrzącej wody, a następnie doprowadzić na małym ogniu powstałą mieszaninę do wrzenia i gotować tak długo, aż płyn przybierze postać kisielu. Powstały wywar przecedzić, wlać do niego, w stosunku jeden do jednego, sok z głogu. Zażywać należy po 0,5-1 szklanki wywaru 2-3 razy dziennie przez miesiąc.
Leczenie zapalenia błony śluzowej żołądka, zapalenia jelit, przewlekłego zapalenia pęcherzyka żółciowego:
Pół paczki kaszy herkulesowej+ - owsianki zalać 4-ma litrami przegotowanej wody o temperaturze pokojowej i pozostawić do zaparzenia przez 1 godzinę. Oddzielnie należy przygotować następującą mieszankę: 1 łyżeczkę od herbaty cukru, 0,5 łyżeczki drożdży, pół szklanki mąki, pół szklanki wody. Następnie połączyć napar owsa z przygotowaną mieszaniną i wstawić tę miksturę w ciepłe miejsce na jeden dzień. Po 24 godzinach mieszaninę należy przecedzić przez sito do emaliowanego rondla i umieścić w lodówce. Rano 1,5 do 2 szklanek mieszaniny należy odlać do osobnego naczynia i doprowadzić do wrzenia. Do powstałego wywaru można dodać na życzenie trochę miodu i masła. Zażywać wywar należy codziennie przez okres trzech do sześciu miesięcy.
Przy grypie:
Należy wziąć jedną szklankę umytych ziaren owsa, zalać 1 litrem zimnej wody i pozostawić na noc. Rano ten macerat należy doprowadzić do wrzenia i gotować na małym ogniu, aż owies ugotuje się do połowy początkowej objętości. Następnie wywar należy przecedzić i wypić w ciągu dnia małymi łykami.
Przepis na "Eliksir Życia":
Trzy szklanki owsa (dokładnie umytego) należy zalać 3 litrami wody i doprowadzić do wrzenia na małym ogniu, a następnie na tym samym małym ogniu gotować przez 20 minut. Powstały wywar należy zostawić do naciągnięcia w termosie przez 24 godziny. Po 24 godzinach wywar należy przecedzić, dodać do niego 100 g miodu i wlać do naczynia ze szczelnym przykryciem. Wywar zażywa się po pół szklanki przed każdym posiłkiem, dodając trochę świeżo wyciśniętego soku z cytryny. Przechowywać wywar należy w lodówce. Po wypiciu całego przygotowanego eliksiru, przygotowuje się go jeszcze trzy razy. Kurs leczenia należy przeprowadzać jesienią i wiosną.
Nie mniej pożyteczny jest też napar z owsa. Podobnie jak wywar ma on bardzo silne właściwości lecznicze. Oto kilka podstawowych przepisów:
Utrzymujemy piękno, zdrowie i młodość:
Dla przygotowania tego środka, potrzebnych jest 5 stołowych łyżek rozdrobnionej kaszy owsianej, którą należy zalać 5-ma łyżkami stołowymi zimnej wody i pozostawić na noc. Rano do powstałej mieszaniny należy dodać łyżkę stołową miodu, łyżkę stołową śmietany i kilka zmiażdżonych ziaren orzechów laskowych. Aby osiągnąć oczekiwany efekt, należy tę miksturę pić codziennie rano przez miesiąc.
Środek żółciopędny:
Owsiane ziarna należy zalać zimną wodą w ilości 1 do 10. Mieszankę odstawia się na jeden dzień, a następnie zażywa się po szklance przed posiłkami dwa lub trzy razy dziennie.
Leczenie cukrzycy:
Sto gramów ziaren owsa należy zalać 3-ma szklankami wody i odstawić na jeden dzień, powstały macerat należy pić po pół szklanki przed posiłkiem 3-4 razy dziennie.
Odciążanie organizmu:
Na trzy łyżki stołowe płatków owsianych dodać dziesięć stołowych łyżek wody i odstawić na 8-12 godzin. Powstały macerat należy przecedzić i pobierać małymi porcjami w ciągu dnia.
Środek moczopędny, przeciwgorączkowy, napotny:
Do tego naparu nie sa potrzebne ziarna owsa, ale słoma owsiana. Tak więc, 30-40 g pociętej słomy owsianej należy zalać 1 litrem wody i odstawić powstałą mieszaninę na 2 godziny. Zażywać ten macerat należy po 1 szklance 2-3 razy dziennie.
Pożyteczny dla zdrowia jest też sok z kłosów owsa. Normalizuje on stan organizmu przy braku apetytu, wyczerpaniu nerwowym, okazuje ogólno-wzmacniające działanie na organizm, przydatny jest po przebytym przeziębieniu lub grypie. Przygotowanie: zielone części rośliny przemielić maszynką do mięsa lub sokowirówką. Otrzymany sok należy przyjmować po 100 ml 2-3 razy dziennie.
Prezentowane treści przeznaczone są wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych. Nie są to porady medyczne, zdrowotne i nie mogą być tak rozumiane ani interpretowane jako takie. Nie sprzedajemy produktów leczniczych, a prezentowane tu informacje odnoszące się do kwestii zdrowotnych nie mogą zastąpić specjalistycznych porad medycznych. W przypadku problemów zdrowotnych, zalecamy każdorazowo konsultację ze specjalistą w zakresie medycyny.